Koncert Trio Arama Chaczaturiana

29 kwietnia 2019 roku w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich odbył się koncert Trio Arama Chaczaturiana zorganizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości, w hołdzie wielowiekowej przyjaźni polsko-ormiańskiej.
Organizatorem koncertu była Fundacja Polsko-Ormiańska, której Prezesem jest dr Arsen Ovsepyan. Celem Fundacji jest upowszechnianie kultury ormiańskiej w Polsce oraz kultury polskiej w Armenii. Fundacja od 12 lat prowadzi działalność kulturową i edukacyjną w Polsce.
Głównymi Partnerami koncertu byli: Biuro Programu „Niepodległa” i Muzeum Łazienki Królewskie. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Armenii w Polsce.
Na koncercie obecni byli szefowie misji dyplomatycznych w Polsce, przedstawicieli Sejmu, Wojewoda, przedstawiciele administracji samorządowej, osoby ze świata polityki i kultury, a także przedstawiciele społeczności ormiańskiej.
Zebranych gości przywitał Dyrektor Muzeum Łazienek Królewskich Zbigniew Wawer, następnie przemówienie wygłosił Ambasador Armenii w Polsce Samwel Mkrtczian, a po nim na scenie pojawił się Prezes Fundacji Polsko-Ormiańskiej Arsen Ovsepyan, który wraz z Ambasadorem wręczył listy uznania Dyrektorowi Łazienek Królewskich oraz przedstawicielowi Biura Programu „Niepodległa”.
Artyści w składzie: pianistka- Armine Grigoryan, skrzypce- Karen Shahgaldyan, wiolonczelista- Karen Kocharyan, wykonali utwory Arama Chaczaturiana, Felixa Mendelsona i Arno Babadjanyana.